Hlavní strana » O nás

O nás

Mgr. Lucie Kopřivová

(*1972)

Pokud bych chtěla za něco na své dosavadní cestě životem poděkovat, bylo by to za mé krásné děti, nejlepšího chlapa a přírodu, kterou miluji.

Pokud bych chtěla něco rozdávat lidem kolem sebe, byla by to chuť zlepšovat se v tom, co nám bylo dáno. Přála bych každému, aby žil v těle, které v daných možnostech funguje a je takové, jaké ho chceme.Vždy jsem měla ráda sporty, ve kterých se pojí tělo a mysl. Do svých 30 let jsem se aktivně věnovala lezení po skalách a opravdu milovala vše, co k lezení patří – pohyb, sílu a koncentraci.

Před lety jsem náhodně navštívila hodinu Pilates  a věděla, že Pilates je přesně to, co chci znát, chápat  a samozřejmě cvičit.Měla jsem možnost projít mnoha školami cvičení Pilates.
A to Pilates Academií  paní Renaty Sabongui, která zastává tradiční přístup k hodinám Pilates a   Intenzivní kurz Mgr.Hany Císařové, která je lektorkou metody Stott Pilates a semináři v My Pilates Gábiny Davídkové. Ve vše školách jsem získala, vždy větší a větší  důvěru v toto cvičení a obdiv k  J.H.Pilatesovi,  který tuto metodu vymyslel  a ke všem , kteří ji  neustále obohacují a propagují dál.

Poté nastal  velký  zlom a důvěra v otevření vlastního Pilates studia v Českých Budějovicích, což pro mě jako Liberáčaka byl velký skok do neznáma.V roce 2011 začal úžasný kolotoč prvních klientů a lekcí. Denního "sahání" na klienty, řešení souvislostí, příčin a následků, pozorování pohybu a hledání souvislostí.

Bylo logickým vyústěním potkat se s Danem Mullerem a jeho IQ pohybem, kde jsem se "upsala" a obdivně pozorovala naprosto nové možnosti v naší práci. Semináře a školení, nutnost anatomie, přesné a precizní práce s klienty začalo přinášet své ovoce. Začaly mi do života vstupovat velké radosti v podobě vašich uvolněných lopatek, ramen, kyčlí, SI skloubení, patních ostruh a dalších malých velkých starostí. Vše začalo dostávat mnohem větší smysl. Spirální dynamika Lenky Kazmarové a její naprosto unikátní škoelní už jsou jen plynulým pokračováním na mé cestě.SM systém od dr.Smíška je pro mě také doplněk spirální celistvosti našeho těla.

Přála bych každému, aby se potkal sám se sebou ve svém povolání a mohl být součástí něčeho, co má smysl a přesah nad naším rozumem a jsme nuceni jen obdivně poděkovat za dokonalost v každém stvoření

 

Ing. Lenka Lukášková (momentálně na mateřské dovolené)

(*1982)

I já bych měla a chtěla na prvním místě poděkovat za moudré lidi, které jsem potkala a potkávám, a kteří jsou mými spolukormidelníky na cestě životem.

Už od dětství mne lákala gymnastika, tanec a vše, co rozvíjí estetiku lidského pohybu. S láskou běhám, plavu a nebo se jen procházím krásnou šumavskou přírodou, abych nezapomněla, co je v životě opravdu důležité.

Cvičení Pilates mě potkalo na vysoké škole. Začalo to knížkou o této metodě cvičení a skončilo u osudového vztahu doufám na celý život :-) Pro mne, jako pro člověka, který obdivuje moudrost a dokonalost našeho lidského těla, jeho přirozenou krásu, je cvičení pilates radostí. Snoubí se v něm síla i elegance, rytmus i plynulost, absolutní koncentrace, kterou lze přirovnat k meditaci. Vyvážení těla a ducha...

Ve školách Pilates u manželů Florianových, u Mgr. Renaty Sabongui nebo Mgr. Hany Císařové jsem měla možnost porovnat různé přístupy ke cvičení této metody, ale základ byl pro mne stejný – nabídnout lidem nejen nejvhodnější cvičení přímo pro jejich tělo, ale také kus sebe.
Přála bych všem, kdo k nám přijdou, aby i pro ně bylo cvičení Pilates třeba začátkem nového přístupu k sobě a k životu celkově.

Dáša Žáková (momentálně na mateřské dovolené)

Nikdy jsem nevěřila, že práce se může opravdu stát mým koníčkem, smyslem mého života, zkrátka že mě bude naplňovat skvělým pocitem a rozvíjet se.

Jsem šťastna, že mám to štěstí živit se tím,co me baví a naplňuje. Baví mě pomáhat lidem, jak nejlépe dovedu a stále se chci vzdělávat a získávat nové zkušenosti.

Je to moc krásný pocit ,když dokážete někomu pomocí od bolesti. Moji práci dělám s láskou a pokorou,mým.cilem je udělat maximum pro své klienty, aby byli spokojení.Jsem moc ráda, že jsem součástí týmu Pilates studiasmiley.

Nejvetší díky patří Danielovi Müllerovi (Iq pohyb academy centrum ),který mě ukázal a stále ukazuje ten správný směr po jaké.cestě se vydat a jak funkčně a zdravotně cvičit s klienty.

Dekuji všem školitelům u kterých jsem měla tu možnost se vzdělávat a získat nové zkušenosti a mám v plánu  i nadále v budoucnu se vzdělávat smiley (DNS podle profesora Koláře, Spiraldynamik - Lenka Kazmarová, Erika Florianová...a.dalši skvělí školitelé ).