Hlavní strana » O nás

O nás

Mgr. Lucie Kopřivová

(*1972)

Pokud bych chtěla za něco na své dosavadní cestě životem poděkovat, bylo by to za mé krásné děti, nejlepšího chlapa a přírodu, kterou miluji.

Pokud bych chtěla něco rozdávat lidem kolem sebe, byla by to chuť zlepšovat se v tom, co nám bylo dáno. Přála bych každému, aby žil v těle, které v daných možnostech funguje a je takové, jaké ho chceme.Vždy jsem měla ráda sporty, ve kterých se pojí tělo a mysl. Do svých 30 let jsem se aktivně věnovala lezení po skalách a opravdu milovala vše, co k lezení patří – pohyb, sílu a koncentraci.

Před 7 lety jsem náhodně navštívila hodinu Pilates  a věděla, že Pilates je přesně to, co chci znát, chápat  a samozřejmě cvičit.Měla jsem možnost projít dvěma školami cvičení Pilates.
A to Pilates Academií  paní Renaty Sabongui, která zastává tradiční přístup k hodinám Pilates a   Intenzivní kurz Mgr.Hany Císařové, která je lektorkou metody Stott Pilates.

V obou školách jsem získala, vždy větší a větší  důvěru v toto cvičení a obdiv k  J.H.Pilatesovi,  který tuto metodu vymyslel  a ke všem , kteří ji  neustále obohacují a propagují dál.

Ing. Lenka Lukášková (momentálně na mateřské dovolené)

(*1982)

I já bych měla a chtěla na prvním místě poděkovat za moudré lidi, které jsem potkala a potkávám, a kteří jsou mými spolukormidelníky na cestě životem.

Už od dětství mne lákala gymnastika, tanec a vše, co rozvíjí estetiku lidského pohybu. S láskou běhám, plavu a nebo se jen procházím krásnou šumavskou přírodou, abych nezapomněla, co je v životě opravdu důležité.

Cvičení Pilates mě potkalo na vysoké škole. Začalo to knížkou o této metodě cvičení a skončilo u osudového vztahu doufám na celý život :-) Pro mne, jako pro člověka, který obdivuje moudrost a dokonalost našeho lidského těla, jeho přirozenou krásu, je cvičení pilates radostí. Snoubí se v něm síla i elegance, rytmus i plynulost, absolutní koncentrace, kterou lze přirovnat k meditaci. Vyvážení těla a ducha...

Ve školách Pilates u manželů Florianových, u Mgr. Renaty Sabongui nebo Mgr. Hany Císařové jsem měla možnost porovnat různé přístupy ke cvičení této metody, ale základ byl pro mne stejný – nabídnout lidem nejen nejvhodnější cvičení přímo pro jejich tělo, ale také kus sebe.
Přála bych všem, kdo k nám přijdou, aby i pro ně bylo cvičení Pilates třeba začátkem nového přístupu k sobě a k životu celkově.

Dagmar Žáková

(Článek ve výrobě :-) )